aygoYaş gruplarının gereksinimlerine göre düzenlenmiş tasarım – montessori laboratuvarlarımızda her şeyden önce mutlu ve özgür çocuklar hedefliyoruz.

Alternatif eğitim yöntemlerini benimseyip çocuklarımızın birebir ilgi ve gereksinimlerine özen gösteren AYGO okul öncesi eğitim kurumunda yabancı dil derslerini de gerçek hayatta iç içe yaşatıyor ve yaşıyoruz.

Çocuklar ürettikleri kadar mutludur…

 

 

Neden Montessori Eğitimi ? 

Montessori eğitim programı temeli bireysel eğitime dayanan Maria Montessori tarafından geliştirilmiş olan bir eğitim modelidir.

Montessori her çocuğun, kendine özgü bir gelişime sahip, bireysel bir kişilik olduğunu ve kendi kapasitesi doğrultusunda öğrenebileceğini savunur. Montessori bilgiyi ezberden kurtarıp, her yaşta çocuğun anlayabileceği bir düzeyde somutlaştırmış ve bunu bütünlük içinde aktaracak bir yöntem ve materyaller dizisi geliştirmiştir. Montessori eğitiminin temeli çocuğa bağımsız olmayı sağlayacak ve gelişimini destekleyen en uygun çevreyi hazırlamaktadır. Montessori eğitimi çocukların toplumsal ve duyusal gelişimlerini destekleyerek gelecek yaşamlarında başkalarına, çevrelerine, kendilerine saygı duyan, sorumluluk sahibi, toplumla uyum içinde yaşamlarını sürdüren bireyler olmalarına katkı sağlamaktadır.

Leave Your Reply